Mobilní telefon v USA


Mobilní telefon na cestách po USA může být velmi užitečná věc, a to zejména, pokud se nám někdo z naší skupiny ztratí, opozdí apod. Máme pro vás pár tipů, aby vám mobil v USA fungoval.

Bude můj mobil v USA fungovat?

Mobilní telefony v Evropě pracují na frekvencích 900 MHz a 1800 MHz. Síť pro mobilní telefony v USA používá frekvenci 1900 MHz. Novější typy mobilů již bez problémů zvládají jak evropskou síť, tak i síť v USA.

Pokud si nejste jistí, že váš mobil bude v USA fungovat, podívejte se do návodu k použití, kde v části technických parametrů najdete údaj v jaké frekvenčním pásmu vás mobil funguje. Pokud najdete údaj "900/1800/1900 MHz", tak máte vyhráno.

V případě, že nemůžete návod k mobilnímu telefonu najít, nezoufejte a podívejte se na stránky výrobců mobilů nebo se obraťte přímo na vašeho mobilního operátora (o2.cz, T-Mobile , Vodafone) kde vám určitě poradí.


Roaming aneb telefonujeme mobilem z USA

Jakmile budete vědět, že vám mobilní telefon v USA bude fungovat, tak vás čeká ještě jeden krok. Ověřte si přímo u vašeho mobilního operátora, zda máte aktivovanou službu ROAMING. Současně si zjistěte kolik vás budou stát hovory a SMS v USA.

Mnohé informace o telefonních službách v USA najdete opět na stránkách mobilních operátorů.

Před odjezdem do USA si v rámci skupiny lidí, se kterou budete cestovat, vyměňte navzájem telefonní čísla svých mobilních telefonů, zejména pro případy nouze.


Jak telefonovat v USA a z USA?

Mezinárodní přímé volání
vytočte 011 a následně pak kód ČR 420 + číslo volané osoby

Například:
011 420 123456789

Petr bez telefonu v USA se neobejdete nejlepši si simku zažidit hned po přistáni na letišti prodam předplacenou do 06/16/2015 SIMku AT&T z neomezeným volánim USA + CANADA + LTE internet 4GB, neomezené sms do Evropy. možno prodloužit zaplacením na dalši měsic cenu nabidněte Petra Fiorella reaguje: 4.8.2015 (13:09)X Dobrý den je SIMkarta ještě k mání? Děkuji 15.11.2013 (18:09) Klara ahoj,mam dotaz a predem dekuji za odpoved...letime na 3 tydny vychodni cast usa, je mozne koupit simku vc.netu hned na JFK? 6.6.2013 (19:56) Vlado ako je to s kúpou americkej SIM karty. Existuje nejaká možnosť ako tu u nás že si kúpite SIMku bez zmluvy len na dobíjanie ? Prípadne či je tam neajká možnosť pripojenia cez takúto SIM na internet. Idem do USA v auguste a chcem vedieť či je može takt riešiť navigáciu cez google maps. Dik za hocijakú info x reaguje: 17.6.2013 (23:53)X ahoj Marty, je tu moznost koupit si klasickou predplacenou kartu - ja si koupila i s obycejnym smartphonem za 79 dolaru (florida) simku aktivujes a pote jen vyberes tarif - lze vybrat bud "tarify" kde platis mesicni poplatek, nebo jako ja klasicke dobijeni a to bud formou kuponu nebo prevodem z uctu - sms a volani pak stoji 20 centu (nebo 10), jen je tu jedno specifikum - platis jak prichozi, tak odchozi sms a volani, ale tomu se u prepaid nevyhnes, jedine ze bys sel do zmineneho "tarifu" kde muzes - tady na Floride treba u AT a T za 25 dolaru mesicne (dobijis 25 mesicne, nemas smlouvu) 250min volani, neomezene sms. Mrkni na web, ktery z operatoru ti bude nejvice vyhovovat finance, jinak prepaid simky lze koupit napr ve Wallmartu (obchod s jidlem), nebo buybest (elektronika), ci klasicky u vsech operatoru:) 27.3.2013 (03:35) Marty Americkou Simkartu lze pořídít i na letištích po USA, jinak někteří stejní operátoři (poskytovatele mobilních sítí v ČR ) mají rovněž zastoupení i v jiných zemí vč. USA doporučuji zjistit na webu mezinárodní zastoupení operátora kterého využíváte i Vy v CZ 26.3.2013 (11:29) Hana Má někdo zkušenost,jak je to se signálem na ostrově Pago Pago,případně s možností připojení na internetovou síť? Díky.