Jak se registrovat pro vstup do USA - 4. krok

Na této stránce vidíte výsledek vaší žádosti. Ve většině případů se zobrazí "Registrace odsouhlasena" a spoustě lidem se uleví :-)

Formulář ESTA

Výsledek registrace může mít tyto tři možné výsledky:

  • Registrace odsouhlasena.
    Vaše registrace k cestě byla odsouhlasena a bylo vám uděleno povolení k vycestování do Spojených států v rámci bezvízového programu. Tímto ale není zaručeno, že budete přijati do Spojených států; pracovník Úřadu celní a hraniční ochrany USA (Customs and Border Protection (CBP)) učiní konečné rozhodnutí v místě vstupu.
  • Cesta nepovolena.
    Nebylo vám uděleno povolení k vycestování do Spojených států v rámci bezvízového programu. Máte možnost zažádat o vízum k cestě, jež vydává Ministerstvo zahraničních věcí. Prosím navštivte webové stránky Ministerstva zahraničních věcí www.travel.state.gov, kde naleznete více informací k získání víz. Tato odpověď vám nezakazuje vstup do Spojených států. Tato odpověď vám pouze zabraňuje ve vycestování v rámci bezvízového programu.
  • Registrace se projednává.
    Cestovní registrace se ještě projednává, jelikož o vaší žádosti nebylo možné učinit okamžité rozhodnutí. Toto neznamená, že ověřování žádosti bude mít negativní výsledek. Rozhodnutí bude učiněno a oznámeno do 72 hodin. Vraťte se prosím na tuto webovou stránku a zvolte položku Aktualizovatnebo Ověřit stav dříve podané žádosti o povolení cestovat do Spojených států (na obrázku modře orámovaná část). Abyste mohli zjistit stav své žádosti, bude se od vás požadovat poskytnutí čísla žádosti, čísla pasu a data narození.