Přehled osobních dokladů a formulářů při cestě do USA

Pro ty z vás, kteří máte v dokladech při cestě do USA stále zmatek, jsme připravili malý přehled, které doklady budete potřebovat a jaké další formuláře vyplňovat v letadle do USA.

Biometrický pas do USA

je jeden ze základních dokladů. Biometrický pas preferujte před pasem nebiometrickým. Výhodou je, že cestujete v rámci bezvízového styku a nemusíte v letadle vyplňovat neimigrační formulář VISA WAIVER. V případě, že cestuje na "starý" cestovní pas s platnými vízi do USA, tak budete muset na palubě letadla vyplnit kromě formuláře celního prohlášení i bílý formulář VISA WAIVER, který pak musíte předložit u imigračního pracovníka, který vám tento formulář orazítkuje a útržek vloží do vašeho cestovního pasu. Vyřízení cestovního pasu je velmi jednoduché a není třeba se obávat. Biometrický pas vám vystaví na městském úřadě s rozšířenou působností.

Biometrický pas do Ameriky

Jeho vystavení trvá zhruba 2 - 4 týdny, takže si tuto proceduru nenechávejta na poslední chvíli, ale včas si biometrický pas obstarejte. Tento doklad si musí každá osoba vyřídit sama. Je to hlavně z důvodu, že vaši fotografii nenosíte, ale vyfotí vás přímo na městském úřadu. Celá procedura žádosti o biometrický pas trvá na městském úřadu zhruba 10 až 15 minut. Nejdříve si vás vyfotografují, pak vám vezmou otisky prstů jak z levé, tak i z pravé ruky. Skenery jsou někdy méně citlivé, tak se někdy musí otisky prstů snímat několikrát. Jakmile toto máte za sebou, tak pracovním městského úřadu vytiskne dokumenty, které podepíšete a kopii dostanete do ruky.

Jaké cestovní doklady do USA?

Po uplynutí potřebné doby na výrobu biometrického pasu vás městský úřad vyzve většinou sms zprávou, abyste se dostavili k vyzvednutí pasu. Biometrický pas nelze převzít v zastoupení až na některé speciální výjimky. Proto i s tímto počítejte a nespoléhejte, že někoho pro cestovní doklad pošlete. Pozor také na to, že doklad je možné vyřídit pouze na městském úřadu, kde máte vedené trvalé bydliště. Při vyzvednutí pasu je nutné opět dorazit na vydávající úřad. Bohužel nelze biometrický pas vyzvednout na jiném úřadu.

Cestovní doklady do USA Mám biometrický pas Nemám biometrický pas Registrace ESTA Celní prohlaseníUSA Celní prohlasení USA Neimigrační formulář VISA WAIVER

Libí se vám článek? Váš PALEC nahoru nás potěší. Děkujeme!