Sequoia národní park USA

Posted by
Sekvoje stromy v národním parku Sequoia

Sequoia národní park najdete ve státě Kalifornie a sousedí s národním parkem Yosemite. V Sequoia národním parku uvidíte největší žijící organismus naší planety, a tím jsou stromy sekvoje.

Největší z nich mají v obvod kmenu přes 30 metrů. Mezi nejznámější a nejvyšší patří General Sherman se svou výškou 84 metrů. Nejmohutnější strom sekvoje je General Grant, který v obvodu měří 35 metrů.

Sequoia národní park není jen o gigantických stromech sekvoja, ale i o dech beroucích panoramatech. Při své návštěvě parku byste neměli vynechat vyhlídku na Moro Rock.

Doprava v národním parku Sequoia

V parku můžete kromě auta také využít tzv. shuttle bus, který jezdí po parku zdarma.

Ubytování v národním parku Sequoia

V samotném parku najdete jen velmi drahé hotely. V parku jsou kempy, které jsou ale přes sezónu většinou obsazené, a proto je nutné je rezervovat. Motely najdete až za hranicemi parku.

Pokud plánujete navštívit národní parky Yosemite a Sequioa neuděláte chybu, pokud se ubytujete ve městě Fresno, které se nachází mezi těmito dvěma parky.


Motel v Americe Motel 6 hotels.com Travelodge DaysInn Super8

Jak se dostat do národního parku Sequoia

Sekvoje stromy v národním parku Sequoia

Do národního parku Sequoia se dostanete z města Fresno po dvou silnicích. Obě jsou stejně časově náročné, dvě hodiny jízdy:

  • silnice č. 99 a následně 198 - 158 km
  • silnice č. 180 - 131 km


Zobrazit místo Fresno - Sequoia národní park na větší mapě