Ztráta zavazadla a kufru na letišti v USA

výdej zavazadel Jakmile úspěšně projdete kontrolou imigračního úředníka, zamiřte pro své kufry a další zavazadla. Následujte ukazatele s nápisem "Baggage claim" (výdej zavazadel).

Na letence najdete číslo letu a leteckou společnost. Kruhové pásy se zavazadly jsou na letišti rozděleny právě podle čísla letu.

Pokud část nebo všechna zavazadla na pásu nenajdete, nahlašte na letišti ztrátu kufrů u pracovníka letecké společnosti, se kterou jste přiletěli. Vše si zde poznamenají a vyžádají si popis vašeho kufru a adresu vašeho pobytu v USA, kam vám zavazadla obvykle do 24 hodin bezplatně dovezou.

V případě, že jste ubytováni v motelu nebo hotelu, tak nejčastěji nechávají zavazadla na recepci, proto se zde pravidelně na své kufry ptejte.

Letecká společnost vám při ztrátě zavazadel hradí část nákladů na nákup nezbytně nutných potřeb. Například British Airways vám v tomto případě věnuje platební kartu s částkou 50 dolarů.

TIP Ztráta kufru na letišti

Kartou pokud možnost nevybírejte hotovost, ale plaťte v obchodech. Banky si za použití bankomatu účtují poplatek, který vám snižuje zůstatek na platební kartě.

Ztráta kufru na letišti - Černé ovce - pořad ČT


Ztráta kufru na letišti

...a vaše zkušenosti?