Cena potravin v USA Cena jídla v Americe

Posted by

Na jídlo můžete v USA zavítat do restaurace, fast foodu nebo si koupit něco supermarketech. Záleží tedy na vás a vaší peněžence, kterou formu stravování budete preferovat.

Cena potravin v USA se vám může zdát trochu vyšší než na co jste zvyklí u nás. Je ale potřeba přihlédnout k velikosti balení. Co se týče jídla, tak Američané milují velká balení, takže není výjimkou najít v regále plátkový sýr s váhou téměř půl kila.

Jídlo v USA zakoupíte obvykle nejlevněji v supermarketech, kterým je například Walmart(prodejny Walmartu).

Kolik stojí potraviny a jídlo v USA

Často slýcháváme dotazy na ceny potravin v USA. Kolik stojí chleba v USA? Kolik stojí máslo, salám, sýr v Americe? Jak jsou drahé potraviny v USA?

Pro vaší představu jsme připravili malý přehled základních cen potravin v amerických obchodech. Jelikož se ceny mohou v různých oblastech lišit berte tento malý přehled jen jako orientační.

Tip - Potraviny v USA nakupujte s rozvahou

Při nákupu potravin myslete na to, zda budete mít možnost uložit jídlo během cestování do chladna. Stačí abyste zastavili na malou přestávku a v autě máte hned 50 stupnů. Mléčné výrobky, margariny, měkké salámy apod. se snažte zkonzumovat co nejdříve.

Jen taková "blbinka" na cesty :-) Dříve než vyrazíte do národních parků v horách (Yosemite, Sequoia apod.), kupte si někde u pobřeží nebo v nízkých nadmořských výškách sáček chipsů. Pokud bude dobře uzavřen, tak se cestou do "výšin" bude postupně nafukovat a může i prasknout, což se nám stalo :-) Pak si na nich můžete pochutnat. Je celkem zajímavé sledovat, jak se mění tlak vzduchu, aniž bychom si toho všimli.

Přehled - ceny potravin v USA Ceny jídla v Americe

Cena jídla a potravin v USA Další informace