Ozvěny Ameriky - fejetony Davida Schnábela

mezera
 1. Rodinka Harleyových
 2. Ukaž své Já
 3. Útěk před Irenkou!
 4. Gentlemanská dohoda, aneb až po vás na čtvrtou!
 5. Krása historie aneb čas rychle utíká a sním i klasika!
 6. „Značková” řeč
 7. Není farmář jako farmář
 8. Shopping Spree
 9. Dítě nade vše!
 10. Barevné šílenství
 11. Šuby duby Amerika
 12. S poctivostí nejdál dojdeš!
 13. Šuby duby Amerika (2)
 14. Dešťová Rapsodie
 15. Co všechno se dá koupit?
 16. Přej a bude ti přáno!
 17. Jen ho nechte ať se bojí!
 18. Hvězdy kam se podíváš
 19. Šuby duby Amerika (3)
 20. Vaše doklady prosím!
 21. Trapasy bez hranic
 22. Jídlo, jídlo a zase to jídlo

Pár slov úvodem

Život je plný rozcestí i neuvěřitelně dlouhých cest, které mohou být mnohdy počátkem nového. Častokrát vás postaví před otázku, jak dál, kterým směrem. Tedy v případě, že máte na výběr. Situace připomínající rozcestníky či dopravní značky – pozor křižovatka (života), stop a dej přednost v jízdě, zákaz zastavení, nebo barevná šipka k vrcholu usměrňují váš život. Jednou do prava, jindy do leva a dokonce často diktují to správné tempo. Když vás předem varují před hrbolatou cestou a vy stačíte včas ubrat plyn, můžete jen děkovat osudu. Ale většinou ukazují jen jednosměrný provoz. A to už pak moc možností výběru není.

Někdy vás život zavede na místa, kde platí trochu jiná "silniční" pravidla, do míst a koutů země, kde sice zúročíte své naježděné kilometry životem, ale nový řidičák budete muset udělat stejně. Když se pak prokoušete počátečními zpožděními, odbočkami a výlukami, začnete vnímat ten nový svět kolem vás úplně jinýma očima. A pak přichází okamžik potřeby i touhy podělit se o to nové, co život za svými křižovatkami skrývá a umožnit i ostatním dohlédnout na ty tisíce kilometrů daleko. A pro mě je tímto novým světem a další zastávkou na cestě životem - Amerika. Ptáte se co tak jiného může být zde, ty tisíce kilometrů daleko? Co nového o této zemi, kde si lidé plní svoje sny ještě nevíte? Tak to je ten správný čas podělit se o svá poznání, mnohdy veselá, jindy balancující na hraně podivnosti či lehké ironie, ale vždy vonící dálkou a nádechem exotiky. A tak se pasuji do role vašeho velvyslance svých postřehů od jinud a přináším vám poslání ve formě fejetonů, která najdete v této knize. A žádné obavy, psát budu hezky česky, protože ta naše krásná čeština, vedle dobrého piva, slaného pečiva a třeba zasněžených vánoc je to, co mi tu tak trochu chybí. Ale na druhé straně pohled na desítky kotvících lodí ve třpytivých vlnách atlantiku na největší vojenské námořní základně světa, které lemují moji každodenní cestu do práce, mi pomáhá zažehnat stesk po domově. A tak přeji vám i sobě, ať je v životě stále co nového objevovat a ať dekorují naše životní křižovatky jen ty pozitivní značky a co nejméně ty zákazové. Ať šipky pomyslných plechových cedulí ukazují tím správným směrem, pokaždé tam, kde bezpečně a s pocitem radosti zaparkujete.

mezera

Autor: David Schnábel, USA
http://www.facebook.com/david.schnabel1


mezera


Získávejte ZDARMA informace do vašeho e-mailu

 • Novinky na webu a zajímavosti ze světa cestování po Americe.
 • Rady, tipy a upozornění pro cestu do USA.
 • Zasílání novinek můžete kdykoli zrušit.
 • Tým webu CestovánípoUSA.cz bere ochranu vaší e-mailové adresy
  velmi vážně, a proto jí neposkytne žádným dalším osobám nebo společnostem.
 • Podívejte se na předchozí newslettery.


TISKNĚTE A SDÍLEJTE S PŘÁTELI

pošlete stránku přátelům
sdílejte stránku s přáteli na Facebooku
sdílejte na Google +1
sdílejte na Twitter
vytiskněte si stránku
pošlete přes Gmail

PODPOŘTE NÁŠ TÝM

Náš tým


Pomohly vám naše stránky při plánování cesty do Ameriky? Doporučte náš web malým odkazem na vašich stránkách nebo bloqu. Děkujeme!