Los Angeles


Los Angeles se skládá z 88 dalších měst a celkový počet obyvatel tak přesahuje 8,5 milionu. Rozloha Los Angeles je více než 1 200 kilometrů. V centru leží vedle sebe několik kultur - hispánské El Pueblo, Business District, Chinatown a Little Tokyo. V přímořských oblastech Los Angeles jako Santa Monica Bay, Long Beach a Palos Verdes najdete pláže a přístavy.

Připravili jsme pro vás stručný přehled toho, co v Los Angeles vidět. V případě, že se chystáte strávit v Los Angeles více dnů, rádi byste navštívili muzea, galerie nebo filmové představní určitě si pořiďte knižního průvodce, který vám poodhalí další úžasná místa tohoto města.

Aktuální čas a předpověď počasí pro Los Angeles

AKTUÁLNÍ ČASpro Los Angeles

mezera

Kolik je hodin v Los Angeles?


 • Eastern Time

 • Central Time

 • Mountain Time
 • hod.

 • Aljaška
  Alaska Time

 • Havajské ostrovy
  Hawaii Time

V Los Angeles je o 9 hodin méně než v České republice.

mezera

PŘEDPOVĚĎ POČASÍpro Los Angeles


Soubory ke stažení

TIP

V případě, že se rozhodnete procestovat Los Angeles veřejnou hromadnou dopravou, bližší informace o systému, cenách a jízdních řádech najdete na stránkách www.metro.net.

Ubytování v Los Angeles

Ubytování v centru Los Angeles může být trochu dražší. Pro ty co preferují nižší cenu doporučujeme volit ubytování v okrajových částech Los Angeles. Opět se nám osvědčilo ubytování v Motelu 6.


UBYTOVÁNÍ - Los Angeles

Motely a hotely Los Angeles Motel 6 Los Angeles Hotely v Americe - Los Angeles Motel Travelodge Los Angeles Motel 8 Super Los Angeles Motel Days Inn Los Angeles Hotely Los Angeles Booking.comLos Angeles - Hollywood Blvd

Hollywood Boulevard patří k nejznámějším ulicím na světě. Ti, z vás, kteří si chtějí připomenout zlatou éru filmu, si nesmí nechat ujít Mann´s Chinese Theatre, kde najdete autogramy filmových hvězd a určitě se projděte po Chodník slávy, do kterého jsou vsazeny mramorové hvězdy se jmény filmových a hudebních idolů.


Zobrazit místo Los Angeles - Hollywood Blvd na větší mapě

Autogramy herců v betonu

Podpisy herců v betonuAutogramy hvězd v betonu najdete před Mann´s Chinese Theatre.
O původu této tradice existuje několik verzí. První říká, že jedna herečka omylem šlápla do čerstvého betonu při slavnostním otevření. Jiná verze tvrdí, že kameník zanechal otisk své ruky v betonu pro další generace.

Souřadnice do GPS navigace

Chodník slávy

Hvězdy v chodníku - HollywoodDo Chodníku slávy je usazeno na 2 000 mramorových hvězd. Každá hvězda musí být schválena Obchodní komorou a za umístění hvězdy musí osobnost zaplatit poplatek 7 500 dolarů.

Mezi nejvyhledávanější hvězdy patří např. Charlie Chaplin, Alfred Hitchcock, Michael Jackson, Patrick Swayze atd.

Připravili jsme pro vás jmenný seznam osobností (včetně umístění) jejichž hvězdy Chodník slávy krášlí.

Nápis Hollywood

Třináct metrů vysoký nápis Hollywood je vidět z mnoha částí Los Angeles. Jelikož k nápisu nevede žádná cesta, tak až k samotnému nápisu není možné dojít. Nápis Hollywood byl postaven v roce 1923 a stal se celosvětově uznávaným symbolem filmového průmyslu.

Vyjděte schody a dorazíte až k vyhlídce na nápis Hollywood (červený kroužek na obrázku). Počíteje ale s tím, že nápis uvidíte z dálky. Další místa odkud můžete nápis vidět a fotografovat najdete v článku zde.

Nápis Hollywood Los Angeles

Souřadnice do GPS navigace

Okrajové částí oblasti Los AngelesZobrazit místo Los Angeles na větší mapě

Universal Studios

Jakmile projdete vstupní branou Universal Studios, octnete se v ulicích Světa...jsou to funkční kulisy od evropské vesnice po Ameriku 50. let 20. století.

Studio Tour je jediná možnost, jak si prohlédnout filmové scény a kulisy. Zažijete zemětřesení a zřícení mostu, povodeň, lavinu, uvidíte King Konga a Čelisti, minete motel z Hitchockova filmu Psycho a městečko Grinch.

Souřadnice do GPS navigace

Disneyland

Pro ty z vás, kteří byste rádi navštívili Disneyland tu máme pár informací.

Souřadnice do GPS navigace

Tip pro návštěvu Los Angeles

V Los Angeles si dejte pozor na dopravní špičku - ráno 7-9 hod., večer 17-19 hod.