Vyhlídkový let helikoptérou s návštěvou Grand Canyonu, Skywalk a projížďkou lodí

Posted by

Balíček Grand Celebration + Skywalk + Loď je králem všech výletů v oblasti West Rim. Pokud tento výlet absolvujete, můžete říct, že jste viděli národní park odshora až dolů. Tento výlet je jedinečný a změní váš život.

Let helikoptérou - Vyprodáno!

Helikoptéry odlétají během celého dne, každý den v roce (včetně významných svátků jako Díkůvzdání nebo Vánoc). Vzhledem k popularitě tohoto výletu doporučujeme, abyste si co nejdříve udělali rezervaci, jelikož v období od dubna do listopadu je často vyprodáno. Rezervaci byste měli učinit minimálně 3 dny před datem odletu.

Helikoptéry odlétají východním směrem a vezmou vás přímo k Lake Mead (jedná se o největší člověkem vytvořenou vodní nádrž v USA) a k Hoover Dam (Hooverova přehrada), která je důležitým nástrojem pro kontrolu toku mocné řeky Colorado. Postupně proletíte nad Fortification Hill, vyhaslým vulkánem a Grand Wash Cliff. Poté oficiálně vstoupíte do vzdušeného prostoru Grand Canyonu.Sestup z výšky 1200 metrů!

Za několik chvil bude následovat sestup helikoptéry na dno West Rim. Je to, jako když vstupujete "do země zapomenuté časem." Scenérie vypadá tak prehistoricky, že čekáme na to, kdy a kde se objeví nějaký dinosaurus. Může to znít trochu nadneseně, ale není tomu tak - počkejte, až to sami zažijete.

Přistanete na jednom z provizorních heliportů, které se nachází zhruba 180 metrů od legendární řeky Colorado. Zde na vás bude čekat piknik/oběd se šampaňským. Tato část kaňonu se nachází v Hualapai Indian Reservation (indiánská rezervace), na což přijdete velice rychle, jelikož vám bude asistovat průvodce z tohoto kmene.

Výlet na lodi v Grand Canyonu

Součástí balíčku je také menší výlet na lodi. Nejprve budete muset dojít ke břehu řeky Coloradu, kde nasednete na jednu z lodí. Loď opět obsluhuje místní indián. Ten pojede zhruba 15 minut proti proudu řeky, poté vypne motor a nechá loď, aby po proudu doplula zpátky do přístavu. Dokonalost sama.

Jakmile budete opět oběma nohama na pevné zemi, budete převezeni zpátky k helikoptéře, která s vámi vystoupá na vrcholek kaňonu. Nelze ani slovy vyjádři, jak úžasné jsou stěny kaňonu!

Na vrcholku West Rim přesednete na kyvadlový autobus, jenž vás dopraví až do komplexu Grand Canyon Skywalk. Součástí tohoto výletu je VIP vstupenka na Skywalk, která pro vás v čase nákupu nemusí znamenat zhola nic. Brzy ale zjistíte, že tyto vstupenky mají cenu zlata. Proč? Protože jakožto VIP nemusíte stát ve frontě (která je v létě až nechutně dlouhá).

20 metrů za okrajem Grand Canyonu aneb Skywalk

Dostanete zde zhruba dvě hodiny volna. Pokud chcete, můžete je klidně strávit na skleněném mostu. Skvělou věcí na tomto mostě, který je vyroben ze skleněných panelů, z nichž každý stál zhruba 200 000 dolarů, je to, že vám dovolí se pohybovat 20 metrů za okrajem kaňonu! A jak hluboká je propast pod vámi? Asi 1260 metrů. Stojí to za souboj se závratí? Určitě, jelikož výhled, jaký se vám naskytne zde, se může směle měřit s výhledem z helikoptéry.

V tomto čase je obvykle servírován oběd. Jedná se o BBQ (barbecue) jídlo připravené zdejšími indiány. Jídlo je velice chutné. Osobně jsme jedli v oblasti, kde kmen předváděl kmenové tance a zpěv.

West Rim - Zajímavosti

Ve zbývajícím čase byste měli navštívit ještě další zajímavá místa, která West Rim nabízí. Mezi ty patří například Guano Point (také známý jako netopýří jeskyně), Eagle Point a Indian Cultural Center (indiánské kulturní centrum). Ujistěte se, že sebou máte nějaké peníze, protože ve snack baru a obchodu s dárkovými předměty se vám budou hodit.

Následně váš průvodce svolá skupinu, přesunete se k helikoptéře a vydáte se na zpáteční cestu do Las Vegas. Ta trvá zhruba 45 minut, během kterých uvidíte například nedotčenou Mohavskou poušť.

Celková doba výletu: 6,5 hodiny.

Klikněte zde pro zjištění dostupnosti a cen tohoto výletu

PS: Ohodnotili jsme top 3 lety helikoptérou, které létají z Las Vegas, NV. Klikněte zde a zjistěte, který je naší volbou číslo jedna.