Tampa na Floridě

Posted by

Město známé především pro svůj hokejový tým zařazený v soutěži NHL. Mimo to je ale Tampa i třetím největším městem ve státu Florida. Celkem žije na jeho území 333 000 obyvatel, a s aglomerací se tento počet vyšplhá na 2,7 milionu. Rozloha města je poté 442 kilometrů čtverečných. Dnes žije město především z příjmů turistů, které láká nejenom hokejové utkání, ale třeba i několik zábavných parků. Mezi ty nejznámější patří dva, a to Busch Gardens a The Water Park, kam ročně zamíří několik set tisíc turistů, milujících zábavu. Kromě toho je ale Tampa i městem, jehož obyvatelé milují i další zábavné, nebo sportovní aktivity.

Miami - Ocean Drive v noci

Miami - Ocean Drive v noci

Fotbal, hokej, ale i baseball

Sportovními aktivitami to v Tampě skutečně žije. Kromě zmíněného hokejového týmu je oblíbený také baseball, se kterým souvisí jeden z nejznámějších stadionů, a to George M. Steinbrenner Field. Neméně oblíbený je též americký fotbal, kdy tým Tampa Bay Buccaneers založený roku 1976 několikrát hrál slavný Super Bowl. Kromě amerického fotbalu je v Tampě populární i ten evropský.

Město vzdělanosti

Na rozloze města ale najdeme i několik vysokých škol, které nejenom že dbají na vzdělání svých studentů, ale taktéž jsou jejich týmy zařazené do několika prestižních lig. Namátkou to jsou školy jako University of South Florida, Hillsborough Community College, nebo i University of Tampa.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci památek

Město ale nejsou jenom stadiony a sport, ale i řada zajímavých pamětihodností. Mezi ty určitě patří unikátní stavba The Moorish Revival, která slouží jako hotel, ale rozhodně svou architekturou dokáže uchvátit. Podobně je tomu i v případě o něco modernějších budov – například stavba Rivergate Tower o kruhovém půdorysu, která byla postavena v roce 1988. Z hlediska nejzajímavějších staveb ale jistě okouzlí také El Centro Espanol de Tampa, nebo významný a nepřehlédnutelný most Sunshine Skyway Bridge.

Případně další hotely v Orlandu nebo jeho okolí najdete na serverech: Hotels.com booking.com Expedia Motel 6

mezera
članky