Tallahassee na Floridě

Posted by

Středně velké město ve státě Florida, ležící v jeho vnitrozemní části. Počet obyvatel se pohybuje okolo 170 tisíc, přičemž s aglomerací je to dvojnásobný počet. Pokud je město Tallahassee u mnohých mladších generací něčím známé, tak především tím, že se jedná o město vzdělanosti. Kromě toho, že zde sídlí Univerzita státu Florida, je na jeho území i několik dalších univerzit, díky kterým se město doslova hemží mladými lidmi. I proto patří Tallahassee mezi jedno z nejrychleji se rozvíjejících měst, a to i přes svou poměrně malou rozlohu, která je jenom 250 kilometrů čtverečných.

Miami - Ocean Drive v noci

Miami - Ocean Drive v noci

Město se rozvíjelo od samotného založení

Rozvoj města ale nezačal až nyní, ale prakticky se nezastavil od založení, ke kterému došlo v sedmnáctém století. Než město dospělo do současného stavu, poznamenalo ho několik válečných konfliktů, o kterých se lze dozvědět například z místních muzeí. Tím nejznámějším je to, které se nachází v jedné z nejvýznamnějších historických budov, a tou je Old Capitol.

Město plné přírody a zeleně

Nejsou to ale pouze historické památky a stavby jako takové, ale je to i příroda, které láká mnohé turisty. Součástí města jsou totiž i dvě významná jezera, a to Lake Jackson a také Lake Lafayette. To ale není to jediné, čím budou milovníci přírody nadšeni, jelikož na okraji města je uchvátí také Apalachicola National Forest. Nejenom v něm lze poté obdivovat řadu významných stromů, mezi které rozhodně patří nejvýznamnější unikátní duby.

Pokochejte se dokonalou architekturou

Z hlediska architektonických památek určitě stojí za zmínku již uvedená budova university, které ale zdatně sekunduje také Florida A&M University. Moderní architekturou se ale pyšní třeba Florida State Capitol, jehož stavba začala v roce 1976. Zpátky do historie se lze ale vrátit v případě, kdy navštívíte Florida Supreme Court, který zaujme především mohutnými pilíři ve svém průčelí.

Případně další hotely v Orlandu nebo jeho okolí najdete na serverech: Hotels.com booking.com Expedia Motel 6

mezera
članky