St. Augustine na Floridě

Posted by

Toto město najdeme v okrese St. Johns County, a to na východním pobřeží státu Florida. Jedná se o menší městečko s necelými 15 tisíci obyvateli a rozlohou pouhých 33 kilometrů čtverečných. Přesto má ale z hlediska historie poměrně velký význam. Kromě toho, že město založili Evropané, dnes patří mezi nejstarší města na celém americkém kontinentu. Pokud bychom měli být konkrétní, tak St. Augustine byl založen Španěly, a to kolem roku 1513, a to pouze jako malá osada. Poloha přímo u moře však dala vzniknout přístavu, díky kterému se město mohlo výrazněji rozvíjet, a to až do současné podoby.

Miami - Ocean Drive v noci

Miami - Ocean Drive v noci

Velmi dobrá dostupnost je samozřejmostí

Ačkoliv se jedná o skutečně menší město, rozhodně potěší svou dostupností. A to nejenom proto, že je nedaleko silnice Interstate 95, ale také pro letiště, které leží zhruba 6 kilometrů severně od samotného města. Na letišti jsou zajímavé nejenom běžné přistávací dráhy, ale i koridory uzpůsobené pro přistání na vodě. Samozřejmostí je poté i základní městská hromadná doprava, a to v podobě autobusů, které město pravidelně projíždějí na svých linkách.

O zajímavá místa není ve městě nouze

Co však turisty také ohromí, to je určitě řada zajímavých míst. Milovníci přírody mohou zajít do místního parku s názvem Anastasia State Park, a milovníky umění rozhodně okouzlí St. Augustine Amphitheatre. Neméně zajímavá je ale i místní síň slávy, pojmenovaná jako World Golf Hall of Fame, která je věnovaná právě golfu. Právě ten je v městě St. Augustine poměrně vyhledávaným sportem.

Historie je vidět na každém kroku

Jelikož jsme zmínili, že město patří mezi nejstarší v Americe, odpovídají tomu i památky. Z těch nejvýznamnějších by se nemělo zapomenout na stavby jako Lightner Museum, městskou radnici – City Hall, církevní stavby v podobě Memorial Presbyterian Church či Grace United Methodist Church, popřípadě i několik zajímavých muzeí, jako třeba The Spanish Military Hospital Museum.

Případně další hotely v Orlandu nebo jeho okolí najdete na serverech: Hotels.com booking.com Expedia Motel 6

mezera
članky