Pensacola na Floridě

Posted by

Menší městečko nacházející se nedaleko hranic státu Florida. Při posledním sčítání zde žilo okolo 50 000 obyvatel a město zabíralo rozlohu lehce přes 102 kilometry čtverečné. Město je známé především jako významný přístav, a to nejenom z minulosti, ale také v současnosti. Je též základnou amerického námořního letectva. Ostatně rozvoj letectví v této oblasti dokládá třeba National Naval Aviation Museum s mnoha exponáty, které se právě k rozvoji letectví a letecké technice přímo vážou.

Miami - Ocean Drive v noci

Miami - Ocean Drive v noci

První zmínky o městě byly v roce 1559

Pokud bychom měli zmínit, kdy město Pensacola poprvé vzniklo, potom by to bylo v době kolem roku 1559, kdy bylo ještě pod nadvládou Španělů. Později bylo součástí francouzské a britské říše, a teprve v roce 1821 se připojilo pod Spojené státy Americké. Jak dokládá samotná historie, město mělo pro svou polohu a svůj přístav velmi strategický vliv. Dnes už je přístav využíván hlavně pro nákladní, ale také turistické plavby.

Vyhledávaná turistická destinace

Pokud o turistickém ruchu mluvíme, tak i ten je zde vzhledem k poloze města poměrně rozšířený. Odpovídají tomu nejenom mnohé kvalitní hotely, ale také nejznámější místní pláž, a to Pensacola Beach. Všemu nahrává i subtropické podnebí, které je charakteristické mírnými zimami a vlhkým, ale horkým létem, kdy teploty dosahují běžně i hodnot 34 stupňů Celsia.

Historické památky, které okouzlí

Nejsou to ale jenom místní pláže nebo přístav, co stojí za poznání. Jako turisté budete nadšeni i z řady historických míst. Například budova místního muzea zaujme svou krásou a zároveň přiblíží i samotnou historii. Obdivuhodnou architekturou se ale může pyšnit také budova místní architektury, nebo Escambia County Courthouse. Velmi zajímavý je ale i William Dudley Chipley Obelisk, který najdete v lokalitě Plaza Ferdinand VII. Zmíněné památky ale doplňuje také jedna pravděpodobně nejznámější, a to budova The Seville Tower, postavená ve velmi zajímavém architektonickém stylu s obdélníkovým půdorysem.

Případně další hotely v Orlandu nebo jeho okolí najdete na serverech: Hotels.com booking.com Expedia Motel 6

mezera
članky