Miami na Floridě

Posted by

Miami je největším městem jihovýchodní Floridy a zároveň je i největším městem celého tohoto státu. Spolu s aglomerací zde žije přes 6 milionů obyvatel a celková rozloha města je více než 140 kilometrů čtverečných. Zajímavá je tož charakteristika celé oblasti, jelikož kromě oceánu, který město ohraničuje, je ohraničeno i bažinami národního parku Everglades. Ten je logicky velmi zajímavým tipem na výlet pro každého, kdo do tohoto města zavítá.

Miami - Ocean Drive v noci

Miami - Ocean Drive v noci

Město má bohatou historii

Historie Miami sahá až do 15 patnáctého století, kdy už získalo své samotné jméno. Následně se město až na několik katastrof přírodního rázu poměrně rychle vyvíjelo, ale ten největší rozmach čekal až do dvacátého století. A to hlavně s ohledem na cestovní ruch, který se s ohledem na polohu města začal velmi rychle rozvíjet. Stejně tak ale Miami lákalo návštěvníky pro povolení hazardu a velmi mírné regulace téměř čehokoliv. Turisty ale lákalo také příjemně teplé klima, které je velkým lákadlem i v současné době.

Město jen známé i pro svou vzdělanost

Lokalita je také obrovským rájem studentů, kteří se zde pohybují ve velkých koncentracích. To je dáno především mnoha univerzitami, jejichž číslo přesahuje desítku. A to v kombinaci těch státních, tak samozřejmě i veřejných. Ty poté doplňuje i řada škol středních, a to také jak soukromých, tak i státních.

Památky, které stojí za to vidět

Pokud bychom se při popisu města zaměřili také na památky, potom patří mezi významné architektonické stavby třeba budova Dade County Courthouse z roku 1928, popřípadě také Freedom Tower, která je ještě o tři roky starší dominantou města. Dalším úchvatným místem je ale i Downtown Miami Historic District, tedy významná historická čtvrť s budovami, které byly postaveny na přelomu 19. a 20. století. Všechny tyto krásy doplní ale i ty přírodní, a to například v podobě ústí řeky Miami.

Případně další hotely v Orlandu nebo jeho okolí najdete na serverech: Hotels.com booking.com Expedia Motel 6

mezera
članky