Key West na Floridě

Posted by

Město, které najdeme nejenom ve státě Florida, ale především na přilehlém ostrově, který nese stejný název – tedy taktéž Key West. Na městě je zajímavá poměrně velká blízkost k hlavnímu kubánskému městu, které je vzdálené pouze 170 kilometrů. Čím se toto město proslavilo především, to je rozhodně přístav, který byl významným místem jak z hlediska dopravy, tak i z hlediska turismu. I dnes přivítá každoročně obrovské množství lidí, kteří si vybrali Key West jako cíl letní dovolené. Mnoho z nich však do města míří také letadlem, což je druhá, nemíně pohodlná možnost. Kromě civilního letiště je zde i základna námořního letectva.

Miami - Ocean Drive v noci

Miami - Ocean Drive v noci

Něco málo z historie Key Westu

Samotné město bylo založeno v roce 1521, a vzhledem k jeho lokalitě bylo logicky dlouhou dobu rybářskou vesnicí. Právě pro svůj přístav začalo ale velmi rychle vzkvétat, jelikož jeho poloha nabízela možnost rozvoje obchodu a již zmíněného turismu. Svůj význam dostal daný přístav i v roce 1969, jelikož právě odtud byla vypravena první velká výletní loď. Od té doby zde řada z nich kotví pravidelně, a právě odtud vyrážejí na své cesty po oceánu.

Historii lze obdivovat i v mnoha muzeích

Kdo má zájem dozvědět se více o zajímavé historii celého města, má možnost, a to v některém z místních muzeí. Mezi nejznámější patří Mel Fisher Maritime Museum, Key West Lighthouse and Keeper's Quarters Museum, ale také třeba Key West Museum of Art & History, které je umístěné ve velmi unikátní budově původní pošty.

Jaké památky město nabídne?

Zmíněná muzea ale nejsou to jediné, co lze ve městě obdivovat. Symbolem města je pro mnohé především místní maják, který byl postaven v roce 1847. Další pamětihodností je i pevnost s názvem Fort Zachary Taylor, která sloužila v dobách občanské války. Velmi zajímavým, dokonce nejnavštěvovanějším místem je ale i dům, ve kterém zde žil Ernest Hemingway.

Případně další hotely v Orlandu nebo jeho okolí najdete na serverech: Hotels.com booking.com Expedia Motel 6

mezera
članky