Jacksonville na Floridě

Posted by

V celém státě Florida patří Jacksonville mezi to město, které je aktuálně nejlidnatější. Ačkoliv ve městě žije lehce přes 800 000 obyvatel, hustota zalidnění je 410 obyvatel na jeden kilometr čtverečný. Samotný rozvoj města přišel již v roce 1971, kdy bylo založeno, a to na březích St. Johns River. Zajímavostí z historie daného města je rozhodně to, že 31 let po svém založení se přejmenovalo na svůj aktuální název. Daných 31 let se totiž jmenovalo Cowford.

Miami - Ocean Drive v noci

Miami - Ocean Drive v noci

Jacksonville je známým domovem bank a firem

Pokud bychom se podívali na skladbu budov, rozhodně zde nechybí četné mrakodrapy a významné státní, ale i soukromé budovy. Například budovy Bank of America, EverBank Center, Wells Fargo Center nebo také The Peninsula at St. Johns Center rozhodně patří mezi ty nejznámější, které se ve městě nacházejí. Kromě nich jsou ale známé také četné budovy universit. Mezi tu nejznámější patří University of North Florida Student Union.

Město milující umění

Čím je však Jacksonville také poměrně známý, to je jistě umění, které je situováno do několika divadel, nebo i výstavních síní. Nejnavštěvovanějším a nejznámějším místem je jistě Florida Theatre, tedy divadlo založené již v roce 1927. O mnoho novější stavbou je poté i Times-Union Center for the Performing Arts. Z hlediska dalších zajímavých míst je určitě třeba zmínit například Sun-Ray Cinema, nebi také Ritz Theatre.

Kam v Jacksonville za památkami?

Jacksonville není ale jenom město firemních budov a divadel. Rozhodně nadchne i množstvím typických pamětihodností. Známou je jak budova Prime F. Osborn III Convention Center, tak i budova St. James Building, která aktuálně slouží jako městská radnice. Velmi příjemným místem k poznání je ale i místní Memoria Park, s několika zajímavými sousošími, a samozřejmě i množství nádherných a klidných míst pro relaxaci či pikniky kdykoliv během dne.

Případně další hotely v Orlandu nebo jeho okolí najdete na serverech: Hotels.com booking.com Expedia Motel 6

mezera
članky