Fort Lauderdale na Floridě

Posted by

Floridské město Fort Lauderdale najdeme na jihovýchodě tohoto státu, a pyšní se rozlohou necelých 100 kilometrů čtverečných. Aktuálně na jeho území žije necelých 200 000 obyvatel. Velkou část populace ale čítají i metropolitní oblasti, díky kterým se město dostává na počet obyvatel, který se blíží číslu 5 500 000. Velký vliv na populaci ale mají také turisté, pro které je Fort Lauderdale velkou atrakcí, a ročně jich město navštíví na 10 milionů.

Miami - Ocean Drive v noci

Miami - Ocean Drive v noci

Turistický ruch a vzdělání hraje hlavní roli

Pokud je město na něčem živo, je to rozhodně právě turistický ruch, který tvoří podstatnou část příjmů. Mimo turistů ale míří do města také studenti, jelikož se zde nachází hned 23 veřejných škol, a to včetně těch předních na celém kontinentu. Těmi je třeba Florida Atlantic University nebo Kaplan University. To vše celkově podporuje i dobrá dopravní obslužnost města, a to od letiště a železnici, po samotnou hromadnou dopravu.

Pobřeží láká i k příjemné dovolené

Kromě památek, které město obsahuje, je velmi vyhledávané také milovníky dovolených. Příjemné teploty v kombinaci s nádhernými plážemi a čistým mořem dělají z tohoto místa vyhledávanou turistickou destinaci, a to od května do října, kdy se průměrné teploty pohybují lehce pod 30 stupni. Mezi ty nejznámější městské pláže rozhodně patří například Fort Lauderdale Beach.

Jaká místa stojí za to navštívit?

Pokud bychom se na město podívali i z jeho historické stránky, rozhodně jsou místa, která stojí za to poznat. Především to mohou být místní přístavy, které lákají k příjemným procházkám. Milovníci těch nejstarších pamětihodností jistě zamíří k budově Stranahan house, který je nejstarším domem ve městě, a původně sloužil jako pošta. Z hlediska modernějších zajímavých míst to jsou ale i International Swimming Hall of Fame, popřípadě také drive-in divadlo s názvem Fort Lauderdale Swap Shop. Milovníci přírody poté mohou navštívit rozsáhlý Hugh Taylor Birch State Park, který je ideálním místem třeba na piknik.

Případně další hotely v Orlandu nebo jeho okolí najdete na serverech: Hotels.com booking.com Expedia Motel 6

mezera
članky