Milovat Ameriku mě naučil někdejší režim...

Jelikož jsem útlé mládí prožíval v 70. a potažmo 80. letech minulého století, ani ve snu mě nenepadlo, že bych se někdy mohl podívat do Západního Německa, Itálie, Francie, Anglie... a natož pak do Spojených států. Ty pro mě byly tak vzdálené, asi jako kdybych se chtěl podívat na Měsíc. A možná právě proto jsem k nim tak tíhnul - co bylo americké, bylo pochopitelně zakázané a to právě mě i moje vrstevníky lákalo. Nijak jsem se tím ovšem nestresoval, bylo mi jasné, že se do Ameriky nikdy nepodívám a s tím jsem také vyrůstal. Slovy klasika: "bylo to úplně pitomé, ale úplně normální".

Amerika mě však nepřestala uchvacovat ani v době porevoluční, kdy již bylo "poměrně snadné" se tam vypravit. Jenže v tu dobu jsem se tak nějak pomalu začínal včleňovat do života, pracoval jsem a založil rodinu. Naštěstí jsem našel ženu, která byla naladěna (a stále ještě je) na stejnou notu jako já, a tak jsme o Americe snili oba. Přestože už k ní tak daleko nebylo (pohledů, časopisů, materiálů, filmů, přímých sportovních přenosů byl dostatek), přeci jen jsme ještě nebyli zcela připraveni vyrazit. To přišlo až o hodně let později, přesně v roce 2010, za velkého přispění mojí babičky a mých rodičů. Právě s nimi a s mojí ženou jsme pak poprvé odletěli na druhou stranu planety. A hned až na západ Spojených států - do Los Angeles! Po čtrnáctidenním pobytu včetně plavby obří lodí do Mexika jsem usoudil, že Amerika není tak skvělá, jak jsem si ji ve svých snech představoval... Je ještě skvě lejší!!! Dokonalá, úchvatná, originální. Vím, že se mnou nemusí mnoho lidí souhlasit a asi nesouhlasí, ale já to tak prostě cítím. Samozřejmě, že má svoje negativa, to nepopírám, ale ta zde nejsou na pořadu dne, o nich nějak vůbec nemám v úmyslu se obšírněji rozepisovat.

Se ženou jsme se pak na západ Spojených států podívali ještě dvakrát. Tentokrát však již nikoliv přes cestovní kancelář, jako v prvním případě, ale na vlastní pěst. Ano, bylo to dobrodrůžo, zejména poprvé, když pro nás bylo vše premiérové - zajištění ubytování, půjčení auta, zajištění vstupů, naplánování cesty a v neposlední řadě třeba i koupě letenek. Jenže my to zvládli a bylo to úžasné. O rok později jsme pak s sebou vzali i dceru - a zase to bylo skvělé! Kromě úžasné přírody, monstrózních měst, skvělé gastronomie, zkrátka "jiného světa", nás velice zaujali i tamní obyvatelé - možná jsme jen měli štěstí, ale vždy jsme narazili na ochotné, slušné, pořádné, usměvavé, pohodové a vstřícné lidi. Možná to nás na Americe láká a také z těchto důvodů bysme se tam zase někdy rádi podívali. Naše "americké" zážitky či poznatky bych nyní chtěl alespoň částečně přiblí žit ve svých fejetonech. Tak hezké počtení...


Los Anglese - zápasy

Líbí se vám článek? Dejte LIKE! Děkujeme!Získávejte ZDARMA informace do vašeho e-mailu

  • Novinky na webu a zajímavosti ze světa cestování po Americe.
  • Rady, tipy a upozornění pro cestu do USA.
  • Zasílání novinek můžete kdykoli zrušit.
  • Tým webu CestovánípoUSA.cz bere ochranu vaší e-mailové adresy
    velmi vážně, a proto jí neposkytne žádným dalším osobám nebo společnostem.
  • Podívejte se na předchozí newslettery.


TISKNĚTE A SDÍLEJTE S PŘÁTELI

pošlete stránku přátelům
sdílejte stránku s přáteli na Facebooku
sdílejte na Google +1
sdílejte na Twitter
vytiskněte si stránku
pošlete přes Gmail

PODPOŘTE NÁŠ TÝM

Náš tým


Pomohly vám naše stránky při plánování cesty do Ameriky? Doporučte náš web malým odkazem na vašich stránkách nebo bloqu. Děkujeme!