Půjčení auta v USA pro 6 - 9 lidí

Pokud se chystáte do USA ve větší skupině, tak budete muset sáhnout po půjčení auta s větším počtem míst než má standardní auto. Ano, je to tak zvaný minivan. Záleží na konfiguraci auta, ale obvykle pojme 6 - 9 osob.


Ačkoliv vám autopůjčovna nenabídne konkrétní typ vozu, tak s velkou pravděpodobností to bude minivan Dodge Grand Caravan.

Dodge Grand Caravan

Ukázat ceny půjčení minivanu v USA

Minivan Dodge Grand Caravan až pro 7 lidí

Mezi turisty mířícími do USA je právě minivan Dodge velmi oblíbený. Náš tým s tímto autem cestoval po Americe již několikrát a vždy jsme s ním byli velmi spokojeni. Do kopců sice trochu línější, není divu, kvůli počtu osob a nákladu kufru, ale v běžném provozu (města, národní parky) naprosto bez problémů.

Ačkoliv je tento vůz určen až pro 7 osob, tak pro větší pohodlí při cestování po Americe doporučujeme vůz obsadit pouze 6 lidmi.

Spotřeba benzínu se pohybuje kolem 10 litrů (2.16 galonu) na 100 km na dálnici, ve městě pak kolem 13 litrů. Toto se může zdát jako vysoká spotřeba, ale je nutné vzít v úvahu mezi kolik lidí se výdaje za spotřebu rozpočítají. Zde najdete aktuální ceny benzínu v USA.

Auto má toto vybavení : automatickou převodovkou (zde jak řídit s automatikou převodovkou), satelitní autorádio, posilovač řízení, nastavitelný volant, centrální zamykání, auto alarm, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, tempomat, elektrické zásuvky u zadních sedadel. Výbava se může lišit podle data výroby.

Dodge Grand Caravan
Interiér Dodge Grand Caravan

U novějších verzí tohoto auta najdete možnost připojení spotřebičů jako je například mobil, notebook, foťák apod. nejen u řidiče, ale také mezi zadními sedačkami. Toto je výhodné zejména, pokud potřebujete nabít baterie do foťáku, kamery, mobilu nebo notebooku. Jelikož vždy vozíváme do USA spoustu techniky a ne vždy se nám podaří vše nabít přes noc na motelu, tak nabíjení v autě hojně využíváme.

Úložný prostor pro kufry se může zdát malý, ale nám se zde vešlo i šest velkých kufrů. Však vidíte sami na fotce :-)


Kufr u Dodge Grand Caravan

Další místo pro uložení různých drobností najdete v prostoru pod nohama a dále v kufru pod podlážkou.


Úložné prostory v Dodge Grand Caravan
Úložné prostory v Dodge Grand Caravan

Malé představení najdete v tomto videu. Bohužel LCD obrazovky nejsou ve výbavě.Kde si minivan půjčit?

Náš tým si auto zajišťuje prostřednictvím stránek rentalcars.com, kde mají velký výběr aut různých společností.

Minivan - Ceny ZDE

Náš TIP

Minivany bývají kvůli své oblíbenosti mnohdy hodně "rozpučované", zejména v turistické sezóně, proto si vůz zajistěte i několik měsíců dopředu. Náš tým si toto auto rezervuje zhruba 6 měsíců před plánovanou cestou.

Dodge Grand Caravan v akci

S tímto autem pokaždé najezdíme něco mezi 5 000 až 7 000 kilometry a vždy vše bylo v naprostém pořádku. Auto šlapalo jako hodinky.

Zde je pár fotek z našich cest.

Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan
Vnitřek Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan

Minivan - Ceny ZDE